| Elena1234456 a întrebat:

Cum se poate ca unii oameni sa manance foarte mult si sa nu se ingrase (nu fac nici sport!) si altii sa manance putin, sa faca si sport dar sa nu slabeasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Alexandra. a răspuns:

Totul depinde de organismul fiecaruia.winking

| Oanny a răspuns:

Fiecare cu organismul sau.

| AndutzaAndu a răspuns:

Asta depinde de metabolismul fiecăruia dintre noi.

| Litlle B a răspuns:

Depinde de metabolismul fiecaruia. Cata apa retine in corp, arderile si multi alti factori. Eu de exemplu incerc sa ma ingras de muulta vreme. Pot manca orice, oricat insa nu pun nici un gram, dar nu sunt sedentara. imi place sa ma misc, insa nu ma omor cu sportul. Fiind foarte pofticioasa, am un avantaj ca pot manca orice, dar cu toate acestea as face orice sa mai pun 6-7 kg

| covexrobu a răspuns:

Pai sunt 3 tipuri somatice. http://www.culturism-fitness.go.ro/ citeste in partea de jos si o sa intelegi mai bine acest lucru.

| hd04wbw a răspuns:

Totul tine de metabolism si de organismul omului.Si eu sunt gras si mananc putin si regulat, fac sport ( adica ciclism). si tot nu slabesc.
In schimb am un coleg care mananca de "n" ori pe zi nu face nimic toata ziua si e slab ca scandura.Asta e.

| alinaWalina a răspuns:

Buna. Si eu mananc mult, dar nu ma ingras. Bine, la mine e vorba ca seman foarte mult pe parintii tatalui meu, si ei sunt slabi. Asa a fost din generatie in generatie.
Am incercat de multe ori sa ma ingras dar...nimic. Acum am renuntat, mananc normal.
pa pa
:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La unii arderile in corp sunt mai intense, la altii mai slabe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu sunt unul din ei sunt anti sport si mananc mult dar nu ma ingras ba chiar familia imi spune ca sunt rahitica si am 10 ani

| JustMusic a răspuns:

Mananca putin si des iar organismul isi formeaza arderi mai rapide

iar cei care nu slabes manaca putin si rar asfel incat di n putinul acela organismul isi depoziteaza energie su f forme de pungute albe sub piele adica grasime

| y0ana a răspuns:

Am si eu un frate care, oricat mananca, nu se ingrasa deloc.Nu practica nici un sport (doar fotbal odata la 10 000 de ani(glumesc)). Asta depinde de organismul fiecaruia de a arde grasimile.