| Queen2678 a întrebat:

Cum și in cât timp ați reușit la slăbiți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Am renunțat la dulce.
Acum ca am început sa mănânc iar, m-am îngrășat din nou...

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Bondarel99):

Ce viata pe voi, albinutele. laughing

| Bondarel99 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Ee nu îți imagina ca suntem obeze, așa câteva kilograme laughing

| percutor a răspuns (pentru Bondarel99):

Sport, sport, sport, motivatie, fara lene!

| RAY a răspuns:

Am incercat mai multe diete, cea bogata in proteine dar pofta de dulce era imensa, nu am slabit mult, putin, viata a vrut ceva sa imi demonstreze ca nu conteaza ceea ce manci si cat manci, din pacate am fost internat la spital si am slabit la greu, de la 86 de kg in doar 2 saptamani am ajuns la 80 de kg apoi 77 slabirea a durat pana cand m-am apucat de coca cola, napilitoane din cauza pastelui am pus iar la 80 de kg
Dimineata ceai cu paine cu margarina
dupa masa orez
seara niste macaroane cu branza
si fructe desigur, dar alta mancare nu mancam nu aveam pofta de mancare, erau zile cand nu aveam pofta de mancare

| Sandor12921 a răspuns:

Eu nu am incercat sa slabesc, dar stiu o fosta profesoara ce a slabit extrem de mult intr-un timp foarte scurt, eram prin clasa a 10-a si la inceputul scolii, era destul de plinuta, eu zic ca avea 90 de kg, iar dupa vreo 3 luni jumate, maxim 4 a slabit foarte, foarte mult, peste 20 de kg, dupa care ne-a povestit cat de greu a fost sa faca asta, iar din momentul acela, am inceput sa apreciez oamenii cu adevarat motivati pentru un anumit scop

| AnoMg a răspuns:

Mama mea a slabit cam 25 de kg cu ajutorul dietei Rina =) merita incercata!

| Morpheu a răspuns:

4 kile în vreo 2 săptămâni, cred.
În condițiile în care îs deja foarte slab și n-am vrut să slăbesc, dar n-am mâncat și m-am anxiat și hop corpul meu s-a gândit că ar trebui să mai slăbesc deși îs foarte slab.