| king5151 a întrebat:

Daca ai tbc trebuie internat la spital sau poti si acasa? Si cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde gravitatea afecțiunii.

| mihai69 a răspuns:

Stai în spital cel puțin două, trei săptămâni, până ai analizele destul de bune ca să poți fi externat.
Dar va cam trebui să stai cât mai izolat.

| king5151 explică (pentru mihai69):

Are un coleg tbc dar de vreo luna doua si eu azi am inceput sa tusesc putin, are vreo treaba? Am facut raze si inca astept

| mihai69 a răspuns (pentru king5151):

Dacă medicul radiolog nu ți-a zis nimic, e ok.

| Fatamuntilor a răspuns:

In asfel de boli cel putin doua saptamani la spital.