| anonim_4396 a întrebat:

Daca am dat cu pumnul stang intr-un perete(acum vreo 2 saptamani) si nu mi se mai vad asa bine oasele cu care lovesti cu pumnul, cum pot sa fac sa se vada mai bine acele oase si cum pot sa scap de sensibilitate in acea zona.Am acum sensibilitate la degetul aratator si nu se mai vede bine acel os ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci o radiografie pentru a vedea starea oaselor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fuga la ortoped, ca ti-ai modificat constitutia oaselor si asta te poate afecta pe viitor!

| Weider a răspuns:

Esti prost? Vrei sa fii tare la pumni? Iti zic eu cum scapi de dureri, te duci la un om care are cunostinte in medicina si ii spui ca vrei sa-ti scoti creierii ca sa nu mai simti durere sau sentimente si sa-l arunce la caini.

| NoNameasdod a răspuns (pentru Weider):

Mda,cat de cat ai dreptate si tu. Dar, totusi - am vazut de ce ai numele asta de TPUhee hee.

| ImHere a răspuns:

Frate, nu poti. Asa esti tu. Nu iti impinge corpu' la extrem daca nu poate mai mult. Care-i faza? Esti mai sensibil...

| IlincaToma a răspuns:

Doamne, dar ce-ai avut cu ''saracu' perete''? Ti-ai luxat degetele! Mergi la ortoped sa nu cumva sa ai luxatie cu deplasare!

| Azµre a răspuns (pentru IlincaToma):

Ce-i mai place peretele laughing
Dacă atât îl duce capul. Bine că a dat în perete și nu în altcineva laughing

| IlincaToma a răspuns (pentru Azµre):

Noi ne amuzam dar numai el stie ce trage! Cu siguranta a doua oara, nu va mai lovi peretele cu pumnul, o va face cu capul!

| Azµre a răspuns (pentru IlincaToma):

CIcă e o terapie asta cu capul.))

| IlincaToma a răspuns (pentru Azµre):

Asa este!