| Cr7adi a întrebat:

Daca azi sunt racit si stau acasa si maine am la scoala ore de la 10 la 13, tata imi aduce scutire pe astazi nu pot oare sa scriu pe foaia medicala inca o zi adica maine, ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Tratează-te cu tot ce este necesar, ceai, antibiotic, sirop și dacă îți trece te duci la școală, dar dacă nu îți trece poți să mai trezi pe foaia medicală încă o zi, sau chiar mai mult pentru că dacă te duci la școală îi îmbonăvești pe alți colegi / profesori și nici nu poți să fi așa de atent la ore când ești răcit pentru că de obicei în timpul răceii apar dureri de cap, o stare foarte proastă, dureri de burtă. :d

Însănătoșire grabnică!
Succes la școală!

| superdorex a răspuns:

Sa scrii tu? ti-e rau e uz de fals daca se observa modificarea o patesti doar sa nu iti treaca data pe scutire sa zicem ca poti trece tu acolo ce vrei...dar asa sa nu faci vreo prostie da?

| killforfun19 a răspuns:

Sall! De scris pe scutire tu nu ai cum, daca n-ai chef de scoala poti merge la scoala si sa mai spui ca nu te simti prea bine chesti!

| CvonD a răspuns:

Ba da, poti. depinde de diagnosticlaughing dar eu cred ca poti, am mai vazut ca au facut si altii

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Tu ai grija cum scrii sa nu se vada diferenta laughing Daca poti sa scrii la fel ca doctora care ti-a dat scutirea bravo tiewinking

| CleverAdvisor a răspuns:

Depinde cum este scrisa scutirea.

| 12AA a răspuns:

Eu unu a nu ti-as sugera