| FLAViЯ a întrebat:

Daca exista o problema la nivelul cailor unonare, si mai exakt o infctie urinara spre exemplu, iar actul sexual este protejat cu prezervativ, este ceva in neregula? este permis sa ai relatii sexuale, acestea fiind protejate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti femeie, ar fi bine sa nu faci sex pana nu te vindeci bine. Fiindca in timpul actului sexual, chiar cu prezervativ, microbi de pe vulva, scrot si perineul celor doi parteneri sunt antrenati in caile urinare ale femeiii.

| haiZI a răspuns:

Trateaza-ti problema mai intai.pa

| doctorul9595radu a răspuns:

Nimeni nu stie foarte exact daca are vreo ifectie sau nu sau daca are o boala sau nu sexu ca prezervativul te fereste de toate bolile cu transmitere 99% deci 1% poate sa fie problema dar nu doar la infectie in general sper ca ai inteles.