| hdhdhf a întrebat:

DACA FAC O ECOGRAFIE LA BURTA( STOMAC,UTER, FICAT)SE POATE VEDEA O POSIBILA SARCINA DE PESTE O LUNA JUMATE?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Daca faci la uter, se va observa si sarcina. Nu clar, dar medicul isi va da seama despre ce este vorba.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, dacă faci o ecografie ovariană/pelvină ( la ovare/uter ), se vede dacă este vorba de o sarcină!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Da, daca medicul e bun.

| Mussette a răspuns:

Multumesc pentru fundita! happy

| NoRegretsxx a răspuns:

Faci la uter. deci imposibil sa nu vada.

| Mimzy a răspuns:

Nu.Imi pare rau, sarcina este vizibila doar de la 3 luni, atunci se poate spune cu certitudine situatia sarcinii.
Sper ca te-am ajutat! ^_^