| vRemi a întrebat:

Daca iau antibiotic Zinat 500mg, si am luat si azi de dimineata, si in seara asta vreau sa beau, pot sa beau sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lavii007 a răspuns:

Din pacate nu poti.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi să consumi băuturi alcoolice :(

În timpul tratamentului şi ÎNCĂ 24 de ore după terminarea acestuia NU se consumă băuturi alcoolice!

La Mulţi Ani!

http://i.imgur.com/D0Os2.jpg

| ElenaSA a răspuns:

Din cate stiu nu se poate bea alcool cand iei antibiotic.Incearca doar sa gusti nu sa bei serios. Ciocnesti si tu si gusti sampanie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Din pacate nu se poate, trebuie sa te abtii complet de la alcool.
An nou fericit si La multi ani!
Te pup!

| ClaudiuStar a răspuns:

Nu poti. Funda?

| vRemi explică (pentru ClaudiuStar):

Exact tie NU o sa iti dau funda, pentru ca cersesti.