| baica a întrebat:

Daca iau suplimente pentru. crescut in masa musculara proteine o sa fiu mai tare la forta decat acela care trage de fiare natural fara proteine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Se poate, dar la ce iti foloseste? In plus pe termen lung cel ce trage de fiare "natural" e mai castigat si poate mai sanatos. Viata e mai complicata decat trasul de fiare.

| zhady a răspuns:

@anonimmous ahhaahahah doamne nu mai pot de ras hahahaha cum ba sa zici asa ceva

| Floreenofficial a răspuns:

Evident ca NU! ala munceste tu nu faci nimic!
s-ar putea sa ai probleme grave chiar asa ca scoate-ti ideea asta din cap!sad

| TabooR a răspuns:

NU LUA PROTEINE! Mai bine du-te la sala cateva luni un an cat este nevoie si te faci calumea alea sunt 1.Toxice 2.In cativa ani muschi ti se va lasa urat 3.Nu isi ia forma naturala a muschiului si vei ramane pe viata cu niste galme inloc de forma frumoasa a muschiului gandeste-te bine!

| p0wer a răspuns:

Numai aberatii pe aici si cred ca sunt doar parerile unor persoane sedentare, deci sa te lamuresc baica depinde ce proteine iei si ce contin ele, normal ca o simti o crestere in forta si in masa musculara, depinde foarte mult de antrenament, alimentatie, somn si alti factori etc.

| lca a răspuns:

Daca iei suplimente pentru crescut masa musculara fara sa faci exercitii serioase, vei avea parte de efectul invers. Te vei ingrasa foarte rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează să mănânci sănătos. Aşa te dezvolţi cel mai bine. Desigur nu strică un supliment dar dacă ai de gând să-ţi iei atunci vorbeşte cu antrenorul pentru a şti ce exact îţi prinde bine şi ţine-te de fiare în acest timp cât foloseşti suplimente.
Am folosit eu timp de 2 luni carbohidraţi sub formă de praf cu gust de ciocolată amestecat cu lăptic happy Nu am avut efecte negative, ba chiar au fost benefice pentru organismul meu deoarece mănânc sănătos. Totuşi au conţinut câteva E-uri...
I-aţi suplimente de calitate înaltă şi vezi să nu conţină E-uri şi cel mai important mănâncă sănătos, dormi minim 8 ore şi ţine-te de sală. Ducliuri cât mai puţine. Sănătatea e frumoasă happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi va auziti ce spuneti? sunt proteine, care le gasesti si in mancare, sunt bune, te cresc si in forta si in masa musculara. nu imediat dar rezultate mai rapide. Intereseazate pe bloguri de specialitate ca aici oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai.habar n-aveti ce sunt alea proteine
1-nu sunt toxice
2-proteinele sunt un "ajutor" pentru corp, un "inlocuitor" de mancare, menite sa ajute la refacerea dupa efort
3-castigurile de forta pot fi egale sau chiar in favoarea celui care ia suplimente, daca sunt pe baza de creatina.
Singura diferenta ar fi masa musculara, cel care face natural nu are aceeasi masa musculara ca cel care ia proteine.
Daca nu stiti, nu vorbiti.

| stefanradu a răspuns:

Salut Baica,
Am scris un articol interesant, cu tot ce trebuie sa stii despre proteine. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-proteine/
Spor!

| oivil a răspuns:

Nu o sa fii mai tare o sa ai masa musculara mai mare dar forta tot aceea iar cel care trage de fiare natural o sa puna pe el fibre cam in stilul lui bruce lee si o forta impresionanta.

| alexanduru a răspuns:

Eu am 13 ani si de vreo saptamana tot iau proteine sa stii ca sunt bune ele chiar te ajuta asa ca ia in continuare ca nu-ti fdac niciun rauwinking