| costinvlad a întrebat:

Daca m-am lovit cu timpla de piciorul de sprijin al scarii de lemn, dar m-am lovit usor adica nu cu putere, pot pati ceva rau, sau sa lesin sa mor ceva? In zona timplii. Daca ar fi sub osul acela, ce as pati in timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"m-am lovit usor adica nu cu putere, pot patii ceva rau, sau sa lesin sa mor ceva"

dacă ai reușit să scrii asta, ai scăpat!

| Denila123 a răspuns (pentru sierra1):

Daca. Nu te doare capul nai nimic, si ferestete si tu, lasa-mi mesaj in privat, sa îți zic ce păcat faci de ai asemenea lovituri, astept

| sierra1 a răspuns (pentru Denila123):

Bine

| Eduard619 a răspuns:

Nu o sa patesti nimic atat timp cat ai suferit un traumatism minor, sfatul meu este totusi sa mergi la un doctor sa-ti panseze rana.Iti pune rivanol betadina etc.

| costinvlad explică (pentru Eduard619):

Nu am facut rana. Daca era scara de lemn si am dat fix de aia care o pui dreapta sa te urci pe ea? Cum sa ma ranesc. Eu ma refer sa fac cucui, sa lesin in timp, sa fac tumoare, dar nu fac etc. Se poate intampla ceva rau?

Răspuns utilizator avertizat
| Tâmpea a răspuns:

Nu cred, cred că e ok?