| Teodor35 a întrebat:

Daca mănânc 1000 de calorii pe zi si o gogoasa de 50 gr de la lidl care are 213 calorii, nu voi putea slabi din cauza gogosii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Mananci prea putin. Sper ca alea 1000 kcal sa provina din legume, fructe, carne slaba. Evident ca vei slabi, nu are importanta ce mananci, are importanta cate kcal are mancarea pe care o mananci, iar la 1200 kcal, te asigur ca esti in deficit caloric, deci vei slabi. Toata treaba cu carbohidratii este ca retin apa. Dar nu are asa de multi carbo o gogoasa de 50 de grame, deci e ok. Ai putea sa ii ciclizezi, 2 zile low carbs, 2 zile zile medium/high. Sau sa nu iti pese, oricum grasimea o vei elimina chiar daca vei consuma cantitati mari de carbohidrati.

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Poti slabi. Oricum la 1213 calorii, cred ca vei muri de foame. Daca vrei sa slabesti, urmeaza o dieta bazata pe vitamine si proteine. O dieta gandita special pentru tine, pentru activitatiile pe care le depui zilnic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca arzi acele calorii vei putea slabi

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu mori de la o gogoasa. Important e sa faci si sport

Răspuns utilizator avertizat
| MădălinaMaya055 a răspuns:

Pai daca vrei sa slabesti, trebuie sa mananci gogosi si orice care contine foarte multe calorii, intr-o cantitate foarte mica si rar.Asta nu inseamna ca nu poti sa gusti macar o data, sau nu inseamna ca trebuie sa nu mai mananci absoult deloc.Da-te pe multe fructe si legume, si fa exercitii fizice, si vei slabi.