| ashley26pink a întrebat:

Daca menstruatia unei femei dureaza 7 zile, se poate face ceva pentru a se scurta perioada?
Am avut azi la test la biologie intrebarea si nu am raspuns bine la intrebarea aceasta...merg la olimpiada si eram curioasa care este raspunsul corect...ca sa nu mai gresesc a doua oara big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce se poată face?
Nimic, este fizionomia organismului!
Cel mult reglarea menstrei bând ceai de crețișoară, este stimulent natural hormonal.
Pa, pa.

| pisioi a răspuns:

Pai trebuia sa o intrebi pe profesoara daca nu ai stiut. din cate stiu eu nu se poate face nimic. appp. esti din bucuresti? iti urez noroc la olimpiada.:winking