| 123erty1 a întrebat:

Daca nu m-a durut cand mi-a curatat gaura de carie inseamna ca nu a ajuns la pulpa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Da, faptul ca nu te-a durut cand ti-a curatat caria e semn bun, inseamna ca nu a fost adanca.

2 răspunsuri:
| Anita20Peace a răspuns:

Vrei sa zici ca n-a ajuns la nerv.Cand nu te doare si e prima data cand lucrezi la aceea masea inseamna ca nu a ajuns la nerv, iar daca e a doua, treia oara cand mergi tot pentru.carie si nu te doare inseamna ca ti-e scos nervul.
Zi buna sa ai.

| Yumitsu a răspuns:

Inseamna ca o sa ai dinte sanatos, iar dentistul a lucrat cu acuratete