| tonyc7 a întrebat:

Daca nu obisnuiti sa va spalati pe ochi dimineata, dupa ce va treziti, va puteti simti vioi si in largul vostru toata ziua? Sau, din contra, simtiti o continua stare de somnolenta si chef de somn?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există sa nu ma spal pe ochi in fiecare dimineata si sa nu ma rad, plus duș, fără astea nu exist

| Drimmero a răspuns:

Clar ma simt mult mai bine dupa ce ma spal cu apa rece, vara bag capul in chiuveta cu totul si dau drumul la apa rece, aia e inviorarea adevarata. Sau sa faci dus la primele ore ale diminetii.

| Lukasssz a răspuns:

Daca nu ma spal pe fata dimineata nu ma simt in largul meu!

| Furnicuta000 a răspuns:

Cred ca spalatul pe fata te invioreaza mai mult asa prin autosugestie. Cel mai mult te invioreaza o cafea, un ceai, un fruct sau ceva de genul.
Eu ma spal dimineata pe fata cu gel de curatare pentru fata si apoi imi aplic o crema hidratanta, fac asta pentru avea fata curata si hidratata.

| StrongHeart a răspuns:

Ma spal pe fata cu apa rece bine de tot pentru ca, ai vazut, ai chestie din aia la gene nu stiu cum ii spune si trebuie curatata, ma spal pe dinti, ma spal la subrat cu sapun si apa daca nu am timp sa fac dus si beau niste apa ca-s deshidratat.
Apoi ies afara la o plimbare sau la alergat cand am tmp, ca sa nu ma ia oboseala si abia apoi imi incep ziua.
Cu cat te trezesti mai devreme, cu atat e mai bine, e un sentiment bun sa te trezesti inaintea celorlalti si sa te apuci sa-ti faci treburile.

| Werrich a răspuns (pentru StrongHeart):

Urdori?

| StrongHeart a răspuns (pentru Werrich):

Bingo! Da.

| Vântulalb a răspuns:

Cine nu se spala pe fata dimineata?
Hai, ca eu ma spal pana la jumatate, e altceva. Dar pe fata si dantura, eu spun ca toata lumea o face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am stat o saptamana nespalat pe fata si n-am simtit diferenta.
poate efectul de apa rece sa schimbe mai mult starea de somnolenta.

| LostForForever a răspuns:

Dacă nu ma spală pe fata cu apa rece de tot nu ma simt bine de dimineața mereu ma spăl pe fata cu apă rece apoi in fiecare dimineața și înainte sa dorm mereu ma spăl pe dinti

| Andreimihaitaureete a răspuns:

Daca nu ma spal pe fata ma simt obosit rau))