| Mariushgv a întrebat:

Daca sunt medic de familie pot sa operez oameni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu. De aia exista medici chirurgi

| Sofer a răspuns:

Nu esti chirurg sa faci asta.

| aXy99 a răspuns:

Legal, nu.

| Donsavas a răspuns:

Doar medicul generalist chirurg si alti chirurgi pot, ceilalți nu.

| mentholinks a răspuns:

Doar pe creier.

| RoCkKiD a răspuns:

Tehnic vorbind nici macar nu trebuie sa fii medic ca sa operezi oameni. E posibil sa fie o problema de legalitate, dar hey, cine sunt eu sa ma bag intre un om si visul lui.

| Elena_Maria_1993 a răspuns:

Nuu! Studiile unui medic de familie sunt inferioare celor ale unui chirurg

| GeorgeTheMaster a răspuns:

O intrebare am...Cum ai ajuns medic de familie?