| CoMyYySiAtat a întrebat:

Dau funda. Deci, uitati care e problema mea: Acum cateva zile am cazut foarte rau si m-am lovit si la dinti. Dupa ce am fost la stomatolog si mi-a pus o atela pentru a ii imobiliza, acesta a spus sa fiu atenta daca li se schimba culoarea in urmatoarea luna ca s-ar putea sa imi moara un nerv.
Aseara am remarcat ca unul dintre dinti s-a innegrit. Insa inainte cu o ora bausem cola. Dintele inca ma doare la atingere si daca beau ceva rece. Nervul este mort sau dintele s-a innegrit de la cola?
*Am uitat sa mentionez: dintele are smaltul crapat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoruldurerii a răspuns:

Daca s-a innegrit, nu e semn bun. Cola nu are treaba, trebuiau toti sa fie mai inchisi.