| Anonim111143 a întrebat:

De 2 saptamani tusesc mereu si scot cate o flegma din gat, iar acum o saptamana am si racit si nu mai pot se scapa de flegme, tuse etc.. Am fumat in urma cu 1 luna, dar fumam o data la 2 saptamani sau mai rar. Ce este de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E infectie in gat sau posibil la plaman.Bineinteles ca e doar o parere, tot ce trebuie sa faci este sa mergi de urgenta la medic, sa iti puna diagnosticul si sa -ti dea un tratament corect.Aici sunt doar pareri, ca doar nu sta doctorii toata ziua pe net sa traga concluzii.O zi buna.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi indicat sa te adresezi unui medic pneumolog. O tuse care persista de atata timp e un simptom alarmant. http://www.i-medic.ro/simptome/tuse

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Un control de rutina si o radigrafie pulmonara, nu te juca cu sanatatea si nu o trata cu indiferenta, eu am tratat-o cu indiferenta si astazi sufar.
O zi frumoasa sa aihappy