| Ada477 a întrebat:

De azi dimineață mă doare in partea dreaptă sub coasta, când mă mișc. M-am gândit că am făcut o întindere ceva nu am dat importanta, dar acum când mă uitai in acel loc am văzut că este pielea roz spre mov și mă speriai foarte tare. Este posibil să am hemoragie interna? Repet mă doare numai când mă mișc sau când mă intind

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ese posibil sa te fi lovit putin si s-a fisurat vreo artera subtire.
Daca se vede sub piele, atunci nu e periculos, maxim jeneaza un pic. Urma se va vedea 1-2 saptamani, pana atunci nu fa miscari intense sau rapide!

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru Ada477):

Atunci nici atat nu e periculos.
Probabil ai pielea mai subtire, cand orice mica lovitura poate lasa urme vizibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar ai băut cola? Cred ca nu ți-o prins bine acel suc, ti am mai zis ca nu ai voie sa bei cola laughing
Poate te ai lovit.
Tu ai nevoie de îngrijitor după cum vad, după întrebările postate de tine reiese ca esti cam bolnsvioara la căpusor.
Îți doresc multă sănătate, ai grija de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ada477):

Are.Tu suferi de sindrom gilbert,nu ai voie sa bei cola deloc ți am mai spus.
Poate te ai lovit fără sa ști. Acolo e fierea, ficatul,cu problema ta medicală nu ai voie sa bei sucuri acidulate mai ales cola.
Așteaptă pana mâine sa vezi cum va arata, cum te vei simți, dacă durerile va persista atunci mergi la medicul de familie.
Nu asta e problema, ci ca tu mereu ai cate o problema, majoritatea fiind doar în căpșorul tău fiind ipohondra.Nu e zi sa nu ai nimic, sa nu pățești nimic, tu ai nevoie de însoțitor, ai un handicap vizibil, asta dacă nu trollezi desigur.