| Diana1234Maria567P1 a întrebat:

De câteva luni ma confrunt cu o problema, eu am fost diagnosticat cu epilepsie dar am luat pastile și am trecut de acea perioada, totuși am observat mereu când ma stresez îmi vine sânge în gura nu mult dar este destul de vizibil atunci când scuip, de la ce poate fi problema? Eu fac și sala și doctorul mi-a spus sa nu fac efort, dar asta simțeam și înainte sa merg la sala, eu cred ca cel mai probabil sa fie din cauza stresului, voi ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sângele care îți vine în gură, trebuie stabilit de unde vine, de către medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilepsie? pai nu ai cum sa treci de epilepsie. Mi se pare ca ai tensiunea crescuta si poate sa fie si ceva acolo in gat gen o infectie sa te faca sa sangerezi. Dar tensiune ai oricum si aia poate sa te faca epileptic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilepsia nu se vindeca, trebuie sa iei toată viata tratament cu mici pauze. Daca doctorul ți-o recomandat sa nu depui efort ar trebui sa îl asculți. Nu știu ce poate fi nu am mai auzit de cazuri de astea, ar trebui sa mergi urgent la medicul de familie.

| Diana1234Maria567P1 explică (pentru anonim_4396):

Nu am zis ca m-am vindecat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ede la stres, cu siguranță acea sângerare indica probleme mai grave. Recomand sa nu mai depui efort intens.

| Diana1234Maria567P1 explică (pentru anonim_4396):

Aveam același problema și înainte sa merg la sala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

în ce sens ai trecut de acea perioada? Oricum pastilele trebuie sa le iei chiar dacă te simți mai ok.

| Diana1234Maria567P1 explică (pentru anonim_4396):

Doctora mi-a zis ca nu trebuie sa mai iau pastile

| RobertVasileAlexandrescu a răspuns:

Iti recomand ceaiu de tei cu putin amoniac in el dupa fiecare masa mancata si o sa ti revii la normal sa nu ai nicio treaba pentru ca tue sti sanatos daca tu ai venit pe site ul asta crezand ca aici o sa ti gasesti problema de sanatate te inseli mai amarnic ca, cafeaua de dimjneata pe care o beau eu cu cainele meu si cu pisica mea care stam la bloc si dupa le scot afara sa faca pipi si dupa intram in casa si dupa se culca si dupa trag basini si dupa se culca si iar repatam activitateaaaaa multa bafta in continuare

| Diana1234Maria567P1 explică:

Țin sa menționez ca nu ma odihnesc asa cum trebuie!