| tom11 a întrebat:

De cateva zile am aceasta ameteala teribila + senzatia ca o sa cad din picioare sau ca imi [ierd echilibru, de 2 zile am inceput sa iau vitamine si ca, popt sa zic ca ameteala s-a mai ameliortat, dar am in cont aceasta senzatie ca o sa cad din picioare ca ma dezechilibrez si o durere de cap persistenta la ceafa, pot sa stau intr-un picior, pot sa stau drept sa merg drept, sa sar, m-am fost la orl miau zis ca urechea interna e ok, si ca e posibil sa fie de la o lipsa de vitamina ceva, credeti ca e posibil sa am aceste senzatii de pierrderea echilibrului de la o evntuala lipsa de vitamina sau calciu? nu am avut niciodata lipsa de calciu sau vitamine tensiunea e ok, am fost stresat zilele astea dar...nu stiu daca sa fie de la asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Pierderea echilibrului are mai multe cauze : -probleme cu coloana (syndrom cervical),cu circulatia cerebrala,cu tumori cerebrale,cu tensiunea, cu sistemul neuro vegetativ... tr sa faci mai multe investigatii, sanatate

Răspuns utilizator avertizat