| anonimaalee29 a întrebat:

De cateva zile ma ia ameteala foarte des, cand stau in picioare mi le simt moi, simt mereu nevoia sa stau pe scaun. Nu, nu e vorba de lene laughing chiar ma ia ameteala cand stau in picioare. O fi de la caldura sau am vreo lipsa de vitamine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Fa-ti analizele de sange. Poate fi anemie, de la caldura, lipsa de vitamine sau altceva, depinde.Mergi la doctor! Ia niste multivitamine de calitate si vezi daca e mai bine intre timp.Dar nu neglija mersul la un control si la analizele medicale.Numai asa poti afla ce ai.Sanatate!

| zăGhost a răspuns:

Fa-ti niste analize. Poate fi lipsa de ceva.

| Ramo137 a răspuns:

Hah eu mereu am ameteli f mari si ma arunc in pat... de cand m.am nascut.
Si analizele sunt bune.
Pnm stie ce e...o sa mor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramo137):

Mănâncă mai des sfecla da cea cumpărată de la țărani nu găsită în magazine.

| Ramo137 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am bani laughing)), am depresie, nu ies afara... let me alone... sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramo137):

Păcat ca nu ești din același oraș cu mine... Te scoteam eu la un film ceva happy... Apropo eu sufăr de 12 ani de depresie dar asta nu înseamnă că trebuie să stau numa în casa. Ar trebui sa ieși cu prietenii trebuie sa ai măcar un prieten

| Ramo137 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, fiecare cu viata lui. Cel mai bine e sa nu judeci pe nimeni fiindca nu stii de ce face sau nu face, un anumit lucru. Si fiecare trebuie sa isi rezolve problemele lor nu ale altcuiva.
Pace

| iDarkness a răspuns:

Mergi si fa-ti analizele, pe timpul asta e recomandat sa bei cel putin 2l de APA, nu de suc.

| 1Marinn1111 a răspuns:

Posibil sa fie si o lipsă de vitamine cum ar fi fier sau calciu. Alimentează te bine cu fructe si legume hidrateaza te corespunzător, iar dacă starea ta durează mai mult de 2 3 saptamani e indicat sa faci niste analize.

| Sara1248 a răspuns:

Fa-ti niste analize, dar cred ca ai nevoie de calciu si magneziu. happy