| Denis2005123 a întrebat:

De cateva zile am inceput sa am iritatii la zona inghinala chiar langa zona genitala. Daca ma scarpin se face rosu ca ouale de pasti. Ce credeti ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fi orice, de la iritatie produsa de igiena precara, la o bacterie /ciuperca care te-a iritat, pana la o alergie a chilotului sintetic.
In situatia in care esti NU te scarpini, ca faci mai mult rau, doar te speli cu apa calda si sapun, stregi usor locul cu un prosop curat si aplici o crema cu galbenele, sau orice crema gasesti in farmacie pentru iritatii si opareli.

| Hyperion7 a răspuns:

Poate fi vreo boala cu transmitere sexuala sau daca obișnuiești să te razi in zona intima cu lama, cam asta e consecința.

| TheGentleman a răspuns:

De asemenea, poate fi si eczema cauzată de soluții de curățare/dezinfectanți, dacă te speli mult prea des