| Didutza30 a întrebat:

De cateva zile,cand privesc vad un punct negru, dar doar uneori, eu am crezut ca e din cauza stresul ...Ati mai patit asa ceva? E grav? Eu sunt putin speriata. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaiKJL a răspuns:

Te-ai uitat la o lumina puternica sau flacara de sudura?

| Didutza30 explică (pentru MihaiKJL):

Nu sad

| MihaiKJL a răspuns (pentru Didutza30):

Incearca sa te odihnesti. Posibil stai prea mult in lumina artificiala sau iti zic o chestie. Sa nu scrii sau sa nu citesti pe lumina slaba. Asta ar putea fi o cauza a problemei tale.

| Coss8715 a răspuns:

Am pățit și eu asa ceva înainte. Uneori vedeam un punct negru în fata ochilor încă de când eram foarte mica. nu cred ca esteceva foarte grav; în cazul meu nu a fost. Mi-am făcut acum un an un control la oftalmologie și da, a trebuit sa îmi pun ochelari dar nu a fost o problema grava.

Sper ca ți-am fost de folos.