| Battery a întrebat:

De cateva zile, de fiecare data cand ma ridic din pat, imi bate pulsul foarte tare in tampla dreapta si ma doare, durere care persista in jur de 20 de secunde. Ar trebui sa ma duc la doctor sau... ce pastile sa i-au sa nu ma mai doara? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Klaw_5686 a răspuns:

De fapt asa mi se intampla si mie dar am fost la medic si mi-a spus ca sunt anemic. Adica nu mananc suficient nu ma hidratez suficient si am lipsa de calciu.

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.intr-un fel e normal!
Cand te ridici din pat, corpul trece din starea de relaxare, in cea de miscare ...si cum tu erai relaxat pulsul o ia razna la inceput si dupa aia se mai stabilizeaza!
nu ti se pune si o ceata pe ochi cate-odata?
... oricum nu ar strica sa iti faci si un control la cardiolog!
daca spui ca te doare capul. atunci s-ar putea sa aiba o anumita legatura cu tensiunea!
dar hey ...eu nu sunt doctor ca sa stiu.mai bine intrebi medicul nu?

| Reek54 a răspuns:

Aprob ce spune Apache.

| adytzyka a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci la doctor sa vada ce problema ai

| Ro_3405 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic.