| Anonimă0201 a întrebat:

De ce am urechea umedă și înfundată? Specific că am avut otită, am luat tratament și mi-a trecut cât de cât, totuși de câteva zile e umedă ca și cum aș avea apă, după ce am avut otită am folosit bețigașe de ureche, după un timp m-am oprit, iar aseară când să folosesc unu, toată vata era umedă și atunci mi s-a înfundat iar urechea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai ( IAR ) otită sad

Trebuie să mergi la un control la medicul specialist O.R.L.-ist!
Evident, întâi mergi la medicul de familie şi ceri o Trimitere la O.R.L.

Toate cele bune.

| Anonimă0201 explică (pentru bursuc001):

Am fost atunci și asta a fost cam acum 2 săptămâni și nu mi-a făcut mai nimic -_- doar mi-a dat tratament și atât. Și la ultima consultație mi-a scos un dop de ceară. Degeaba sunt medici, ne țin ore întregi și nu știu ce avem -_- dau doar cu presupusu.

| bursuc001 a răspuns (pentru Anonimă0201):

Mda, la terminarea tratamentului respectiv ar fi TREBUIT să mergi ( IAR ) la control!
Din păcate, tratamentul NU cred că şi-a făcut efectul scontat - otita respectivă NU a fost suficient/complet vindecată sad

Trebuie să mergi IAR la acel medic ( sau la altul )!

Multă sănătate.

| anonimg a răspuns:

Numai medicul orelist iti va putea răspunde. Nu mai întârzia să mergi la el.