| GabrielStefan a întrebat:

De ce atunci cand incerc sa dorm inima are batai neregulate? Doar noaptea mi se intampla! Nu am mai dormit de 2 zile! Simt ca o zvagnire asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Cum ti-am raspuns la o intrebare anterioara tot referitoare la problemele cardiace, poti sa ai tensiunea prea mare, presiune sanguina mare, dar si debitul cardiac poate sa fie unul crescut: adica inima sa pompeze mai mult sange intr-un interval de timp relativ scurt (iar presiunea arteriala creste odata cu acest debit). Poate si volumul sangelui a crescut, si ai acea presiune (care produce bataile accelerate ale inimii, cand mai tare, cand mai incet). Mergi sa-ti faci un EKG (electrocardiograma) care masoara impulsurile electrice ale inimii, si poate medicul de acolo isi va da seama ce ai, si o sa-ti prescrie un tratament (alimentatie + pastile). Odineste-te mai mult, pa pa!

| piTiCcu a răspuns:

Salut,te sfatuiesc sa te duci la un medic, sa faci niste analize poate e ceva serios.

Sanatate!winking

| T4ny4 a răspuns:

Cand te pui in pat noaptea, inima (care este un muschi) se relaxeaza.Si tu cum esti linistit, e normal sa iti simti bataile inimii, mai ales daca le dai foarte mare atentie.De altfel, si respiratia se rareste cand dormi.Respiri mai greu si mai profund.Nu e absolut nicio problema cardiaca.

| Ioana_Bia_1996 a răspuns:

E ceva normal happy Si eu am mai patit de multe ori happy Nu trebuie sa te ingrijorezi happy E din cauza cresterii.