| andreeaizabela a întrebat:

De ce cand citesc sau cand ma concetrez putin mai mult ma doare capul? ...am fost si la doctorul de familie si mi-a spus ca s-ar putea sa am o problema cu ochii, dar eu vad foarte bine...Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Trebuie sa mergi la un consult oftamologic pentru a depista eventuale afectiuni ale vederii.
http://www.i-medic.ro/......ea-vederii

| Raniia a răspuns:

Da, te putem ajuta, sa respecti indicatia medicului de familie:du-te la oftalmolog! Ai grija de sanatatea ta!

| a1doru a răspuns:

Soro, ochii mai si obosesc si atunci cand sunt obositi dau dureri de cap.asta daca nu cumva ai ceva probleme oftalmologice. sfatul meu este sa mergi la un control

| AndreiGabi a răspuns:

Nu spune ca nu ai probleme cu ochii pana nu faci un control oftalmologic.Nu-ti fie frica, mergi la un medic de profesie pentru un consult.