| ___Bkcj a întrebat:

De ce cand ma trezesc noaptea sau dimineata din somn și merg la baie și aprind lumina văd blurat? In general văd ok, ar fi ăsta un semn pentru a purta ochelari? Imi revine greu vederea dimineata după ce mă trezesc, chiar daca ma spăl pe ochi tot blurat văd

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pare mai degrabă o problema neurologica. Problema e că nu vezi bine doar cand te trezești. Adică pana se obișnuiește creierul sa primească informații, pana se trezește de-a binelea.
Daca era problema la ochii, vedeai mereu blurat.
Daca cumva ai suferit o lovitura la cap de curand, sau ai avut parte de un stres considerabil, fie fizic, fie psihic, probabilitatea e mare sa fie ce zic eu. Și atunci intervenția medicala e mai mult decat necesară.

| sierra1 a răspuns:

"văd blurat...ar fi ăsta un semn pentru a purta ochelari?"

mda, de la o vreme cam așa e...

| mi25 a răspuns:

Trimitere de la medicul de familie la oftalmolog. Singurul oftalmologul poate sa iti spuna ce ai.

| IceRope a răspuns:

Este posibil să ai o infecție. Răspunsul corect îl primești la ORL.

| 2Fear a răspuns:

Salut, fă o vizită la medicul de familie te va ajuta cu un sfat evident mai bun, ca răspunsurile primite aici! Succes