| ZaiKo a întrebat:

De ce este bine sa mananci banane?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| All3 a răspuns:

Contin potasiu, sunt foarte bune si sanatoasebig grin

4 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Bananele sunt foarte bogate in substante nutritive, de aceea sunt folosite nu doar in alimentatie ci si pentru prepararea mastilor cosmetice. Totusi, este recomandat sa mananci o banana pe saptamana, pentru ca influenteaza semnificativ nivelul glicemiei. Pentru alte sfaturi legate de alimentatie si diete, urmeaza linkul: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire/dieta_mere_diete_mere. Spor in toate sa ai.

| traficanta a răspuns:

Pt ca, contin potasiu mult.este singurul fruct care contine potasiu care este f sanatos pentru organism.si in plus are multe vitamine si minerala si pe de alta parte e si delicioasaaa:X

| DragonFLoW a răspuns:

In primul rand sunt fructe, asta le face sanatoase au multe vitamine, cam ce au toate fructele, si nu te ingrashi de la ele?

| annie_5597 a răspuns:

Pai ca-s bunehappy