| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

De ce imi vine sa incerc din nou sa fumez(ultima oara am fumat in vara trecuta)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca tigara creaza dependenta, simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca vezi multi care fumeaza in jurul tau, cel mai probabil de asta. Si asta cu dependenta de nicotina e o prostie, pe bune, ei isi baga in cap asta de cand se apuca, ca o sa fie dependenti, si desigur ca tu prin asta iti programezi creierul.

| Skippy223 a răspuns:

Pentru ca ti-a placut? Sau pentru ca ti-ai bagat in cap ideea de a fuma o tigara ( e vorba de tigara, nu?) si nu mai poti sa o scoti din cap. Sau te preseaza cineva, fara sa o faca voluntar?
E de recomandat sa nu incepi sa fumezi, e nesanatos si toate cele, banuiesc ca esti familiar cu toate probleme cauzate de fumat.
Pana la urma e decizia ta.

| Ronaldo_Messi_2001 explică (pentru Skippy223):

Da despre o tigara e vorba

| Skippy223 a răspuns (pentru Ronaldo_Messi_2001):

Raspunsul meu ramane la fel.

Faci ce vrei, dar sa tii in cont consecintele, daca vrei sa incepi iar sa fumezi.

| Kingsley a răspuns:

Tigara creeaza dependenta prin substantele chimice pe care le contine. Mai rezista vreo 6 luni - 1 an si o sa simti cum dorinta asta va disparea. Cauta activitati noi, care te vor face sa uiti de tigara. A da: ai grija ca alea sa nu iti dea si ele dependenta.

| Ghostrider332 a răspuns:

Incearca nicorete spray