| Maryyyaa a întrebat:

De ce ma doare umarul când ridic mana? Poate fi vorba de vreo fractura ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, daca era fractură numai miscai mina de durere, te doare umarul de la reumatism sau de la vreme esti meteosensibilă, ce varsta ai? Multa sanatate

| stef87 a răspuns:

Poate sa fie si o simpla pozitie incorecta adoptata la pc

| Maryyyaa explică (pentru stef87):

Eu am scolioza...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca era o fractura aveai niste dureri constante și insuportabile.

| doctorandus a răspuns:

Poate fi olecranon bursitis sau shoulder sprain.

| VoidEternal a răspuns:

Fractura, adica os rupt? Nu prea ai cum sa rupi un os fara un soc mecanic, o lovitura, cazatura, etc si ma gandesc ca ai fi stiut daca ai trecut prin asa ceva.
Poate fi o entorsa daca ai facut miscari cu o raza de amplitudine peste capacitatile articulatiei, sau poate fi o inflamatie. SUnt un milion de cauze, nu-ti poate da nimeni diagnostic pe TPU.

| mi25 a răspuns:

Daca nu te-ai lovit, ai probleme cu lubrifierea articulatiei umarului sau deteriorarea cartilagiilor. Astea sunt mai frecvente. Dar mai bine citeste aici. https://www.sfatulmedicului.ro/......rale_18474
Daca durerile persista, mergi la medic si cere sa te trimita la un ortoped. Nu lasa sa treaca timpul. Poti ajunge intr-un stagiu ireversibil.

| sammie a răspuns:

Daca ai problema asta de mult atunci ar fi cazul sa mergi la medic cat de curand.