| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi s-a schimbat culoarea ochilor? Inainte aveam ochii albastri si acum mi s'au schimbat in verzi. sad Exista vreun remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NikoNik a răspuns:

Si mie mi se schimba laughing. Vara si toamna am ochii verzi iar iarna si primavara am ochii albastrii. Sa nu te sperii, cred ca esti special, asa am auzit, deci bucurate happy. E ceva ce nu vezi la toata lumea. Multi au ochii caprui si putini cu ochii verzi sau albastrii si foarte rara cu ochi care se schimba big grin.

Sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand,culoarea ochilor se poate schimba in functie de anotimphappy.Eu,de fel am ochii amestecati,caprui cu verde insa vara ii am verzi verzi,iar daca pot si ceva verde, gen o bluza, imi ies si mai rau in evidenta, pe cand iarna ii am caprui inchis, spre negru.Deci nu iti fa griji, li se intampla tuturor persoanelor si nu exista niciun remediu, doar lentilele de contact pe care nu ti le recomand, oricum, eu zic ca ochii verzi sunt mai frumosi decat cei albastrihappy.Bye!

| NikoNik a răspuns (pentru LifeIsColour):

Ai dreptate, sunt cei mai frumosi, am ochii verzi. Chiar daca mi se schimba iarna sau primavara in albastrii, tot mai ramana un pic de verde prin ochi big grin

| LifeIsColour a răspuns (pentru NikoNik):

Si eu ii ador si imi pare atat de rau ca nu ii am mereu verzi, tu ai un avantaj.Cand ti se schimba, se schimba in culoarea albastru insa mie mi se fac capruisad.

| Cleopa a răspuns:

Cu timpul unor persoane li se mai schimba si culoarea ochilor; nu e nimic rau in asta, dar nici nu ai cum sa faci sa-ti devina inapoi albastri si apoi ochii verzi is frumosi; de ce nu iti plac?

| Onutza_Yonutza_1994 a răspuns:

Buna! Culoare ochilor se poate schimba in functie de anotimp.La fel mi se intampla si mie.Vara si primavara am ochii caprui iar toamna si iarna mi se deschid in verde.nu ai de ce sa te sperii asa se intampla la unele persoane.In plus rar gasesti persoane de acest fel
Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Ionut_Chello_1984 a răspuns:

Da e adevarat ca poti avea ochii timpurii dar ochii se shimba si atunci la suferinta cand plangi etc. momentele treagice ne arata adevarata culoare a ochilor