| Gaby9319 a întrebat:

De ce nu am voie sa mananc ciocolata cand am varicela?
M-am scarpinat foarte mult, chiar o sa am cicatrici?
Pana la urma am voie sa mananc lactate, sarat sau acru...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cine zice ca nu ai voie sa mananci ciocolata? Poti! Scarpinandu-te insa, nu ai facut bine, fiecare bubita rupta va lasa o gaura adanca in pielea ta.Ai voie sa mananci orice, cu preponderenta fructe si legume proaspete care iti aduc aport de vitamine si te ajuta sa treci peste boala mai usor. Sanatate!

| Gaby9319 explică (pentru Abh):

Mersi...:*

Abh
| Abh a răspuns:

Sa cresti mare!