| Th3AbSinTh3 a întrebat:

De ce nu mai pot sa beau ceva ce depaseste 15 % alcool?
Am fost aseara, in trecere, la o petrecere si am zis sa beau si eu un Jack cu niste prieteni, mi-am pus putin in pahar, dar cand l-am dus la gura m-a lovit o stare de greata din cauza mirosului... Am zis totusi sa beau, dar n-am apucat sa pun limba bine ca simteam ca nu mai pot controla, imi venea sa-l arunc, ce se intampla? Tin minte ca mi-a fost rau de la o prostie de "whisky" pe care a avut-o unu la majorat(el zicea ca foarte apreciat in scotia sau... sigur era d-ala bun de nimic), dar asta s-a intamplat cam acum un an

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate ai probleme cu ficatul?
Corpul tau refuza ceea ce ii face rau, deci nu mai incerca...
O seara bunahappy

| thealchemist a răspuns:

Deci esti fan absint si nu poti sa bei ce depaseste 15%? Wow!

| Th3AbSinTh3 explică (pentru thealchemist):

DA, chiar wow... Nu mai pot, inainte n-aveam treaba cu absintu sec, fara zahar si fara apa, dar acum nici un 40% nu mai pot sa pun in gura sad

| danutzu96 a răspuns:

Cred ca ficatul tau nu mai vrea. S-ar putea ca ani de zile sa nu mai poti bea.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru danutzu96):

Trebuie sa-mi revin eu big grin

| danutzu96 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Eu patesc asa cu un anumit aliment. Din senin ma trezesc cu dureri groaznice de stomac si varsaturi. Si cativa ani nu ma mai ating de acel aliment.

| edit28 a răspuns:

Nu-ti place nu bea

| Th3AbSinTh3 explică (pentru edit28):

Mie-mi place, dar ceva din corpul meu se pare ca ma impiedica laughing

| altrix a răspuns:

Si eu vreau sa aflu de ce laughing
dar eu nu am mai baut de 9 luni.
si cand am dat petrecere weekendul trecut mi s-a facut rau de la un pahar de vodka o_o

| Th3AbSinTh3 explică (pentru altrix):

Pai nici eu nu prea am mai gustat ceva tare, doar vin(d-aia am zis de 15 %) si bere la masa, ocazional, cu masura, cum vrei sa-i spui laughing)

E ciudat rau, doar am mirosit si parca am avut acea senzatie ca mi se face rau.

| altrix a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Am dat alta petrecere. de fapt a fost un gratar mai mult laughing si am baut de-am stins laughing.
a fost cat sa ma obisnuiesc data trecuta, acum am bagat cu un prieten ( ca d-asta suntem noi prieteni ) 1 sticla de vodka de 1.75 cu suc de mere si portocale rosii de sicilia, jumatate de sticla de whisky cu energizant, 2 shot-uri de jagermaister si cateva pahare de vin...
m-am trezit in garaj sub masina laughing

| Th3AbSinTh3 explică (pentru altrix):

Si ai dat cu capu-n cutia de viteze? laughing

| altrix a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Nu, am lovit pragul laughing eu incarcam sa ii rezolv cateva pete de rugina laughing)cu capul.

| Alchimie_Vlad_1995 a răspuns:

Si eu am patit ceva de genul, am cautat informatii...Se pare ca din cauza stomacului, ficatului mai mult sau mai putin, si a amintirii gustului acela de alcool in cantitate multa, este clar: Corpul nu mai vrea inca o lovitura de maestrulaughing