| Awwwww a întrebat:

De ce se spune ca in lunile cu,, r" trebuie sa iei calciu, adica in iunie, iulie sau august nu trebuie sa iei si de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mirco a răspuns:

Asta este doar o asociera pentru a tine minte, calciul nu se fixeaza bine in corp atunci cand temperatura atmosferica este prea ridicata asa cum este in lunile specificate de tine adica exact cele mai calduroase ale anului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In lunile respective, calciul nu se fixeaza bine in oase, dar in lunile mentionate de tine, nu-i nevoie, deoarece primim de la soare.
Te pup!

| IngerasIngeras2013 a răspuns:

Pai in iunie, iulie si august soarele e mai puternic si ne da el calciuwinking, deci nu mai e nevoie sa-l luam noi happy Ai inteles?