| vldut a întrebat:

De ceva timp nu prea mai merge sa dorm noaptea si cand adorm visez nasparliu rau de tot si ma ia somnu spre dimineata.Nu imi spuneti sa beau lapte cald sa ma uit la televizor sau sa i au somnifere spuneti ce ar cam trebui sa fac sa nu ma mai gandesc in trecut si sa pot dormi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, te inteleg, am avut si eu o problema asemanatoare. La mine a mers pur si simplu sa imi directionez gandurile. A durat ceva oricum. Si eu m-am confruntat cu insomniile de cant ma stiu, din diverse motive. Banuiesc ca la tine tine mai mult de relaxare si nu de oboseala. Poti incerca de la farmacie niste pastile din gama EuroVita se numesc Somn, sunt naturale au extract de hamei si valeriana si ar trebui sa te relaxeze. Daca nu merg, cred ca cel mai bine ar trebui sa vorbesti cu un terapist sau un psiholog.

15 răspunsuri:
| CristinaCrisy a răspuns:

Du te la biserica si spune i preotului pentru ca o sa iti citească ceva si o sa treacă happy si fa ti rugăciunea inainte sa te culciwinking

| vldut explică (pentru CristinaCrisy):

Magarii nu trece

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa te relaxezi, totul vine de la tine.

| vldut explică (pentru OoBunnyoO):

Stiu cum fac sa nu mai vina? sa sterg tot......in morti mei imi vine sa ma arunc in cap... fara din astea arunca te impusca te ca nu am cheff de glume tongue

| vldut explică (pentru OoBunnyoO):

Nu ma ia somnu iar cum ma relaxez?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru vldut):

In momentul in care incerci sa adormi incearca sa nu te mai gandesti la nimic sau sa te gandesti la lucruri care te relaxeaza.

| vldut explică (pentru OoBunnyoO):

Pai nu am cum.Indiferent ce fac ajung tot cu gandu unde nu vreau. Dupa seara stau in pat si as vrea sa fie cum era odat si spre dimineata cand adorm visez ca e ceva din trecut ca mai exista ceva.Maxim vreau sa fie diferit stiu nu traiesc in trecut traiesc in viitor.Am 20 de ani nu sunt mic dar nu stiu cum sa scap de apasarea asta de obosit sunt maxim de obosit dar somnu nu ma ia sad

| OoBunnyoO a răspuns (pentru vldut):

Da, te inteleg, am avut si eu o problema asemanatoare. La mine a mers pur si simplu sa imi directionez gandurile. A durat ceva oricum. Si eu m-am confruntat cu insomniile de cant ma stiu, din diverse motive. Banuiesc ca la tine tine mai mult de relaxare si nu de oboseala. Poti incerca de la farmacie niste pastile din gama EuroVita se numesc Somn, sunt naturale au extract de hamei si valeriana si ar trebui sa te relaxeze. Daca nu merg, cred ca cel mai bine ar trebui sa vorbesti cu un terapist sau un psiholog.

| MisFit20 a răspuns:

Daca bei ceva cald inainte de culcare va fi bine.

| vldut explică (pentru MisFit20):

Nu merge vere nimic nu merge

| MisFit20 a răspuns (pentru vldut):

Prin cald ma refeream la ceva tarie nu la laptic.

| vldut explică (pentru MisFit20):

Am baut am fost cu preteni la meciurii plimbarii biliard da beau azi maine poimaine si ajung betiv e ceva care nu imi da voie sa uit sa trec peste sa merg in fata nu stiu ce sa mai fac

| Dooolce a răspuns:

Sa treci peste trecut si sa traiesti in prezent.

| vldut explică (pentru Dooolce):

Cum? tot ce fac ma duce in trecut thinking oriunde ma duc as vrea sa fiu din nou unde eram cu ceva timp in urma...

| Dana3333 a răspuns:

Mergi la biserică.

| vldut explică (pentru Dana3333):

Nu am ce sa fac la biserica nu trece am un vis in morti mei care il visez mereu cand adorm nu la fel dar cu aceeasi pers si ma intorc ma invart ma ridic ma pun iar in pat pana pe la 4 5 si ma trezesc la 8 cum scap? de ce mi sa intampla asa?