| Madayna a întrebat:

De la niste sandale mi-a iesit o bataie intre degetul mare si urmatorul, a inceput sa ma usture, nu am nici o crema pentru asa ceva, tot ce am facut a fost sa ma spal foarte bine si atat. Cu ce as putea sa dau sa treaca? Este pielea luata si asa carne vie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DanielPH a răspuns:

De ce le porti daca te ''roade"?
Ori porti ceva comod si astepti sa se amelioreze durerea ori iti pui un plasture pentru bataturi, din acela flexibil ca sa nu il simti. Dar o sa arate cam urat...
Ai putea sa o lasi in pace ca sa treacawinking

| Madayna explică (pentru DanielPH):

Le-am purtat doar ieri si nu vreau sa le mai vad.

| DanielPH a răspuns (pentru Madayna):

Ieri straight face?
Credeam ca ti-a iesit acum ceva timp si nu mai trece.
Daca ti-a iesit ieri pune direct un plasture, imediat dupa ce dezinfectezi rana, plasturele il pui ziu cand mergi si il scoti seara apoi dimineata pui altul, asta faci cam 2-3 zile (pana crezi ca nu mai este necesar) apoi mergi cu ea asa ca nu mai are ce sa faca.

| Madayna explică (pentru DanielPH):

Problema e ca acum seara a inceput sa ma usture si nu am in casa nici o crema ca sa dezinfectez rana, o sa suport durerea pana maine cand pot ajunge la farmacie.