| HrănescPorciCuLingurţa a întrebat:

De la o vreme ma simt morcovita, streasata si foarte obosita. Poate din cauza ca am fost suprasolictata la scoala, mergi in colo si in coace, fa aia, fa aia. Cand eram mica, nu dormeam mai absolut deloc, foarte rar. Ei bine, de la sfarsitul anului trecut, am picat lata. Dorm si cate 3 ore pe zi, ma trezesc devreme dimineata, ori ma culc pe la 1-2. Si dupa ce dorm mi se face iar somn noaptea, devreme. Sunt o persoana activa, nu-s lenesa, dar ce as putea sa fac sa nu ma mai simt obosita si sa imi intru in ritmul meu normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Crește consumul de fructe și legume proaspete, practică activități care te scot din monotonie, încearcă ceva noi pentru tine și persoana ta, etc.
Pa, pa.

| MaryLoveAnime a răspuns:

Fa dusuri cu apa mai rece(nu foarte rece, cat suporti) bea lapte, nu cad.razi mai des(parca iti da mai multa energie). Pune pe cineva sa te ciupeasca, daca poti si daca stii si daca ai role -mergi cu rolele(eu stiu, si cum simti vantul ca o adiere, pe mine ma trezeste )