| cosmin986522 a întrebat:

De la un timp am o stare foarte ciudata.Parca nu as avea chef de nimic, in casa ma plictisesc de moarte si am senzatia ca ma ia uneori cu ameteala, nici de ascultat muzica nu am chef iar afara nu prea am cu cine sa ies.Chiar nu inteleg ce e cu mine.De la ce poate sa fie toate astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Te-ai plictisit happy fa ceva,plimba-te,cunoaste locuri misto, citeste, asculta muzica, nu o auzi doar. Joaca-te, uita-te la filme. Gandeste-te ce ti-ar place sa faci si fa-o. Lasa lenea.

| MgdDroopy a răspuns:

Astenie de primavara si plictiseala de moarte.
Nu ai nimic grav.
Ametesti pentru ca stai prea mult in casa si nu ti se oxigeneaza creierul cum trebuie. Si adaugam si faptul ca te enerveaza chestia asta. Ceea ce iti amplifica starea de rau.
Invata sa te simti bine si singur. Nu trebuie sa depinzi mereu de cineva.Din pacate nu au timp toti de noi cand vrem sad
Iesi din casa. Du-te in parc singur. ia o minge, rolle, ce ai tu pe acolo. Sigur o sa vina careva sa te bage in seama sa jucati ceva impreuna. Iar daca nu vine, nu e nimic. Cel putin te-ai relaxat la aer.
Si in casa ce sa iti spun? Apuca-te de curatenie pe acolo. Iti omori si timpul si iti faci si mama fericita. Ajuta la vindecare happy

| ioana290195 a răspuns:

Buna..in primul rand imi pare rau ca nu ai,, cu cine sa iesi afara'' iar in al doilea rand...starea ta poate proveni si din cauza unor frustrari...fie lipsa unor prieteni sau fie ca este vorba de un gol despre care as dori sa discutam daca doresti happy

| dienutzascumpy a răspuns:

Este aproape un inceput de depresie, tot ce trebuie sa faci este sa iti cauti o fata cu care sa te intelegi bine.Fa chestii pe care nu le-ai mai facut de mult cum ar fi iesi la o plimbare in parc pe jos sau cu bicicleta sau mai intri pe facebook si socializeaza.E prea frumoasa viata ca sa fii trista mai ales acuma ca e aproape vara, afara probabil fiind soare, bafta!