| AntoniaOrman a întrebat:

De la un timp ma simt cu totul deprimata.Nu am chef de nimic,nu am chef sa vorbesc cu nimeni,n-am chef sa ies afara din casa, as sta toata ziua pe calculator ascultand muzica si holbandu-ma la monitor. De la ce sa fie? Si fara batai de joc.winking

Răspuns Câştigător
| Sოﺁℓε a răspuns:

Si eu m-am simtit iarna asta de cele mai multe ori asa.
Am observat ca daca sunt cu cineva cu care ma distrez si am ocupatie nu ma mai simt chiar asa laughing

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistita nu esti singura

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| awspam a răspuns:

Cel mai fain e sa dorrrrrmi cand e soare afara si cand ploua laughing la ce sa te stresezi sa faci ceva daca nu ai chef sa faci nimic, dormi si relaxeazate laughing))

| Yamaha123 a răspuns:

Asa e perioada asta

| Cristi19 a răspuns:

Dezamagita de prieteni poate?
incearca sa comunici mai mult cu prietenii si iesi asa putin pe afara si o sa-ti vina cheful

| CasaSiDesign a răspuns:

Vremea de afara, urmeaza astenia de primavara si apoi iti revii.

| MihaiN a răspuns:

Sunt mai multe de vorbit, poate fi de la oboseala acumulata (daca nu ai dormit bine o vreme, asta poate duce la depresie), poate fi de la anumite lucruri prin care ai trecut, poate fi de la o mica rutina in care ai intrat (ca un cerc vicios alcatuit din calculator, muzica si lipsa de activitate). Sugestia mea e sa cauti sa iti deschizi cat mai multe orizonturi (lectura, hobby-uri, practicarea unui sport, voluntariat etc.) si sa comunici cu oamenii - in special cu cu care simti ca poti comunica. Izolarea intretine starea de depresie, dar vestea buna e ca interactiunea cu oamenii poate rupe cercul asta vicios happy