| forever4you a întrebat:

De luni dimineata ma doare fooarte tare capul si sunt racita...am ochii rosii si arata ca si cum ar fi obostitii, ma doare si genunchiul stang si mi-a pierit pofta de mancare... Ce ar trebui ca sa fac pentru a-mi revenii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O vizită la medicul de familie sau al școlii are ceva? Nu ai de ce te teme, este mai bine să te vadă pentru un tratament complet!
Pa, pa.

| Maariiaa a răspuns:

Este clar o răceală în combinție cu paraziți sau o intoxicație alimentară, depinde.
Pentru asta trebuie să bei multe lichide(de preferat numai apă), cel puțin 2 litri pe zi și să încerci să mănânci multe fructe și legume pentru ați crește imunitatea.
Tot pentru asta este un sirop foarte bun de la firma Hipocrate de răceală și gripă foarte bun(l-am folosit eu și are rezultate excelente). Este pentru creșterea imunității și răceală și gripă.
Îți recomand totuți și un consult la medicul de familie. El îți va prescrie poate niște medicamente bune.
Pentru că știu sigur că sunt bune.Îți recomand să iei 3 pastile de paracetamol sinus pe fiecare zi deoarece este recomandat pentru răceală și mai ales că ai și durerea de cap.
În acest sezon este valul răcelilor și virozelor.
Pentru genunchiul tău cumpărăți crema puterea ursului care înțeapă un interval scurt de timp dar după te simți foarte bine și unguentul diclofenac care am folosit eu pentru genunchiul meu pentru că și pe mine m-a durut.
Sper să te faci bine curând!
Sănătate multă!

| mrnmarius a răspuns:

Este 100% o raceala care cred ca e coroborata cu ceva infectie in sitemul digestiv paraziti. eu iti recomand o cura cu aloe vera: uite un produs care poate te ajuta: http://www.suplimente-naturiste.com/......arine.html

| Cucubauuuu a răspuns:

Si eu am fost in acelasi stadiu saptamana trecuta.Eu sunt racita de 3 saptamani si am avut si eu aceleasi sintome.Eu am si slabit 5 kg in doar o saptamana din cauza poftei de mancare scazute.
Eu am luat niste Supradyn si am baut multe ceaiuri, si m-am odihnit forte mult, asfel incat n-am fost deloc semestrul acesta la scoala. insa ma duc maine.In legatura cu durerea la piciorul stang eu nu stiu ce sa zic... poate te-ai lovit sau ceva.
Cel mai bine este sa te duci sa te consulte un doctor. Sper sa te faci bine curand!

| edy132 a răspuns:

Femeie, totul e incapul tau. De la raceala te doare capul, ochii rosii pentru ca nu ai dormit, ia puneti o friptura in fata ia vezi cat rezisti.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Ia vitamina C

| catiy100 a răspuns:

1. sa bei mult lichid 5. sa-ti faci frectie la genunchi 6. sa stai in pat cu ochii inchisi 7. cel mai importat e sa consulti un medic