| traficanta a întrebat:

De undee gasesc si eu ambitiee sa renunt la dulciuri?! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Cum spune şi vancea:din sufletul şi inima ta. Acolo e ambiţia!
Ca să te ambiţionezi mai tare ia o foaie de hârtia şi scrie pe ea toate motiele pe care le ai ca să renunţi la dulciuri. Bănuiesc că vrei să slăbeşti,nu?batting eyelashes
Mai fă şi o listă cu motivele pe care le ai să nu renunţi la dulciuri(Asta se numeşte psihologie inversă) Te org, să nu pui faptul că au gust bun, căci asta te va încurca. Ştii tu...ciocalata o aia gust bun, însă succesul are un gust de 20 de ori mai bun. happy Să nu uiţi asta!
Lista cu motivele pentru a mânca dulciuri ar trebui să sune cam aşa:
''Vreau să fiu grasă,urâtă, să-mi pierd încrederea în mine, să am o viaţă îngrozitoare...etc.'' În orice caz,trebuie să te sperie această listă. happy
Iar prima listă a fi exact opusul. Uită-te atent la ele şi compară-le. Vezi ce-ţi place mai mult. Dacă îţi place mai mult a doua listă du-te şi înfulecă o ciocolată,dar dacă îţi place mai mult prima du-te şi înfulecă succesul!
Dar nu uita! Trebuie să reduci dulciurile treptat,căci altfel a fi un eşec. Poţi să ai toată ambiţia de pe pământ, dar dacă încerci să excluzi brusc cevaa din alimentaţia ta, şansele să eşuezi sunt de peste 90%. Deci ori reduci treptat dulciurile, ori renunţi la ele din start, însă doar cu condiţia că âţi satisfaci pofta odată pe săptămână. happy
Îţi urez succes!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din sufletul si inima ta.Cauta acolo, impune-ti si vei reusi.Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tii foarte mult la silueta, vei reusi sa te impotrivesti.Ar putea fi greu la inceput,daca esti obisnuita sa mananci des dulciuri,dar odata ce ai facut primul pas,al doilea va fi mult mai usor.Cel mai important este sa nu cumperi si sa nu ai niciodata in casa(altfel vei fi tentata sa mananci). Pentru a-ti mai potoli pofta de dulciuri,inlocuieste-le cu fructe, pe care le poti amesteca cu iaurt, cereale integrale si chiar putin zahar sau putina miere.Numai bine.

| kla00 a răspuns:

Cred ca un baiat te-ar ajuta...