| Archy37 a întrebat:

De vreo 3 luni am nasul infundat. Cei care au avut asemenea probleme, ce remedii imi puteti da?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cei7pitici a răspuns:

Am avut si eu, posibil sa ai o alergie la ceva anume eu de exemplu am la praf si mi se infunda nasul si consumam zilnic cam 3 pachete de servetele nazale.Eu am tinut un tratament naturist o perioada de cateva luni si acum nu mai am probleme. Du-te si cumpara miere de albine, propolis si polem si laptisor de matca de obicei apicultorii le vand separat sau pe toate intr-un borcan (si este de preferat asa deoarece mierea de albine se amesteca cu polemul si propolisul).Nu conteaza insa trebuie sa iei cate trei lingurite mici in fiecare dimineata pe stomacul gol (trei lingurite din borcanelul care contine mire, polem si propolis)poti lua o perioada lunga de timp.O sa vezi schimbari majore! Dar mai intai este bine sa te interesezi daca nu ai alergie la produsele epicole! Mie cu remediul asta mi-a trecut, si astazi lucrez intr-un mediu plin de praf si nu mai am nici o urma de alergie! SANATATE!

6 răspunsuri:
| greatLOL a răspuns:

Sforai noaptea, asa-i?

| Ţăpeşu a răspuns:

Încearcă să ţii apă fierbinte cu sare în ea sub nas şi să inhalezi câte puţin...

| Laura0 a răspuns:

Mentahappy..creion pentru nas, sufla-ti nasul...

| enola11pink a răspuns:

Inhalaţie cu ceai de muşeţel

| AlexTeYubeste315 a răspuns:

Salut, 3luni poate sa ai sinuzita sau... o idee buna e, du-te la medic sau daca nu incearca sa sufli nasul sau la farmacie

sper ca
teeam
ajutat

| alexsay21 a răspuns:

Si eu cam la fel mai ales cand ma scol de dimineata nu stiu i-a si tu paracetamol