| 20thoughts a întrebat:

De zile intregi vomit tusesc fac febra si imi curg ochii. Ce pot sa fac ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinbrd a răspuns:

Ai un virus in tine.stai in casa. febra e foarte buna(leucocitele lucreaza mai bine in corpul tau la o temperatura mai mare)dar daca trece de 40 de grade atunci e foarte grav si iti trebuie medicamente termice pe care nu poti sa le iei fara prescriptie de la medicul de familie.

| 20thoughts explică (pentru alinbrd):

Pai am 39 cu 5 febra

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sa mergi la un medic infectionist. Ai nevoie de tratament serios ( intravenos) si de perfuzii.Asta presupune internare.

| lcmbobovl a răspuns:

Rapid la un medic pentru ca ai o infectie destul de serioasa daca ai facut febra.Asociata cu faptul ca vomiti nu este de joaca. NU mai sta pe ganduri

| 20thoughts explică (pentru lcmbobovl):

Am fost la medic dar mi-a dat doar injectii si nu ma lasa la scoala.