| Alli23 a întrebat:

Acum 5 ani am fost operata de hernie inghinala. Nu am facut efort si nu m-am lovit. De cateva zile ma doare in partea dreapta uneori si ma balonez. Ar putea sa fie recidivata hernia? Nu fac febra, nu vomit, si nu ma doare cand ma misc sau cand tusesc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este hernia, cel mai probabil este apendicele.
Mergi la medicul de familie sau la un spital, sa te palpeze un chirurg.

| Alli23 explică (pentru Violleta2022):

Sunt si putin umflata in partea dreapta.dar mai sus de operatie