| xXxStefaNNNxXx a întrebat:

Deci, acuma vreo 3-4 zile am vomitat toata noaptea si de atunci nu prea mai pot manca adica am luat 3 linguri de supa si eram plin.Ce pot face? Am fost si la spital si mi-au pus perfuzii, dar tot la fel mananc putin si nu mai pot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Citesc mereu ca prin america se intampla des, food poisoning ii zice, dar pe la noi nu prea am auzit, iar eu personal n-am avut probleme, dar ce descrii suna foarte mult cu food poisoning, in romana ar insemna, otravire cu mancare, practic mancare alterata pe care organismul o refuza, dar nu ma crede pe cuvant, nu sunt medic, consulta un doctor bun...
Si oricum nu te panica, asta iti inrautateste situatia, fi calm.

| SimonaCristina a răspuns:

Mananca supe, piureuri, salate cu zeama de lamaie, bea ceai de menta si compoturi, evita prajelile si rentasurile si in curand te vei insanatosi. Senzatia de satietate e data de organismul tau care are nevoie de refacere dupa indigestia avuta. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa bei ceaiuri cu lamaie, si pentru senzatia de greata este metoclopramid si no-spa pentru spasme si greata.

Mereu cand imi e rau, iau pastilutele astea si ma fac sa fiu mai bine. Mancaruri usoare, un piure, un cartof fiert cu piept de pui tot fiert e de ajuns. Cam asta vei manca 2 zile. Nimic cu acid, nimic greu pentru stomac si ficat.

Numai bine!

| mihaitza30012 a răspuns:

Daca nu poți nu mânca. Mănâncă cat poti si ai sa vezi ca o sa poti mânca din ce in ce mai mult, si i-a medicamentele pe care ți le-a spus sa le iei la spital, cred ca au zis de metrocopramid