| anonim_4396 a întrebat:

Deci am 12 ani, si de 2-3 zile am o problema cu penisului.In prima zi am venit acasa de la scoala si ma manca mereu.In acea noapte m-am scarpinat mereu.A 2-a zi a inceput sa ma usture si dupa am observat ca pe capul penisului mi s-a belit pielea de pe el...si a inceput si acum incepe sa se beleasca piele si pe exterior. Daca o belesc nu pot, ma doare.Cand o belesc, pe capul penisului este ceva galben si mi se scurge mereu si mi se lipeste penisul de chiloti...chilotul dupa o zi e plin de picaturi galbene.Ce poate fi? O iritatie? Un microb?
PS:M-am masturbat de 2-3 ori inainte de a pati acest lucru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie genitală ( posibil o candidoză )!

Vorbeşte cu părinţii şi mergi la medic!

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru diagnostic şi tratamentul adecvat!

Toate cele bune.

| SimonaCristina a răspuns:

Este o boala inflamatorie. Daca aveai mai mult de 12 ani si ti-ai fi inceput viata sexuala as fi zis ca e boala venerica. Du-te la la dermatologie cu parintii tai.

| SimonaCristina a răspuns:

Masturbarea n-are nici-o legatura, doar daca nu ai folosit diferite creme.

| giony54 a răspuns:

Mergi fara frica la medic pentru ca ai facut o infectie din cauza masturbarii, ai fost murdar pe mana.Se trateaza, dar nu mai astepta sa faci altceva.

| Lov3Boy a răspuns:

Nu te mai masturba! Este probabil o infectie de la atata Laba! Stai ia o pauza 2-3 zile si o sa-ti treaca!