| AdiAdi2000 a întrebat:

Deci am avut un accident m-am lovit la ochiul drept am avut un accident, si mi-a fost dezlipita retina, m-am operat mi-a fost lipita retina, si atuncia vedeam cu ochiul nu perfect dar vedeam ce este in jur doar ca cu timpul vederea a inceput iar sa slabeasca si iar mi-a fost dezlipita retina, iar m-am operat si mi-a fost lipita retina si tot am mai mers si la
controale mi s-a pus si picaturi in ochi si ultima data cand am mers la control doctorul a zis ca retina e partial dezlipita si ca o alta operatie e fara folos si tot ar fi trebuit sa vad cu ochiul si ca nu prea mai are ce sa faca, am vederea foarte slaba nu vad deloc persoane sau obiecte, doar lumina, sau daca fac cu mana se mai distinge, ce tratament ar trebui sa fac ca sa imi recapat vederea la ochiul drept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transplant de retina.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AdiAdi2000):

Un baiat din mm a avut accident la ochi.
S-a operat si acum e bine.
Inseamna ca i-a pus alta cornee.
Din cate imi amintesc s-a operat in Italia.
Eu n-as face operatie pana nu gasesc cel mai bun medic si sa aflu mai multe pareri.