| Danielmorcovmare098 a întrebat:

Deci,eu sunt in Germania si lunea trecuta am inceput scoala.Ieri am avut sportul si am alergat extrem de mult, am facut genoflexiuni etc.si a adoua zi au inceput gambele sa ma doara cand merg, zici ca se intind si trebuie sa merg cu pasi scurti.la fel si spatele ma doare putin. durerea e destul de mare...dau funda(fara raspunsuri de du-te la doctor etc)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| antoniaa09 a răspuns:

Calmează-te, probabil ai făcut febră musculară de la efortul fizic, o să îți treacă în 2, 3 zile, cel mult o săptămână
eventual, ca să îți treacă durerea mai repede poți să iei o aspirină, să faci o baie cu apă caldă și sare sau să faci niște mișcare uşoară, de genul plimbărilor pe jos
multă sănătate