| dianavîlea2000 a întrebat:

Deși mă spăl în fiecare zi pe cap, părul meu e la aceeași lungime de luni întregi. Ce aș putea sa folosesc ca să îmi crească măcar putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spalarea zilnica a parului nu ajuta la cresterea parului, ci doar la mentinerea lui in stare curata.
Parul nu-i precum plantele, sa le pui apa zilnic si sa creasca.
Parul creste HORMONAL, cate 1-1.5cm pe luna!
Mananca sanatos si echilibrat, cu multe fructe proaspete, legume, salate, alaturi de carne si alte proteine, ca parul sa-si ia ce are nevoie din hormonii secretati, in urma procesului de alimentare, cu mancare sanatoasa.

| Donsavas a răspuns:

Ia niste șampon cu cofeina si lasa l sa actioneze pe par 2 -5 minute

| Bizon95 a răspuns:

Nu il mai spala in fiecare zi, ci odata la cel mult 2 saptamani (asta e minima de igiena)
si da cu samponul plin de chimicale de pamant si ia-ti unul bio

| MMadalina a răspuns:

Cresterea parului nu este influentata de cat de des il speli. Fiecare tip de par creste in ritmul lui iar tu nu il poti influenta prea mult in sensul acesta.

Bafta!

| Mad1 a răspuns:

Sunt niste picaturi la farmacie care dau rezultate bune. Intteaba acolo